Plugins - All-in-One WP Migration and Backup - Stable (latest release) - en to sq_AL translation catalogue (284 entries)

note: translators: 1: Number of files, 2: Progress.
en: Archiving %1$d theme files...<br />%1$d%% complete
sq_AL: Po arkivohen %1$d kartela temash…<br />%1$d%% e plotësuar

note: translators: 1: Link to archive, 2: Archive title, 3: File name, 4: Archive title, 5: File size.
en: <a href="%1$s" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-button-download" title="%2$s" download="%3$s">
    							<span>Download %2$s</span>
    							<em>Size: %4$s</em>
    							</a>
sq_AL: <a href="%1$s" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-button-download" title="%2$s" download="%3$s">
    							<span>Shkarkoni %2$s</span>
    							<em>Madhësi: %4$s</em>
    							</a>

note: Plugin Name of the plugin
en: All-in-One WP Migration and Backup
sq_AL: Migrim dhe Kopjeruajtje All-in-One WP

note: translators: 1: Admin url, 2: Url
en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%1$s" target="_blank">Save permalinks structure</a><br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Review your migration experience</a><br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="%2$s" target="_blank">Protect your site with real-time threat protection</a>
sq_AL: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%1$s" target="_blank">Ruani strukturë permalidhjesh</a><br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Shqyrtoni përvojën e migrimit tuaj</a><br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="%2$s" target="_blank">Mbroni sajtin tuaj me mbrojtje të atypëratyshme nga kërcënime</a>

note: translators: Url
en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Protect your site with real-time threat protection</a>
sq_AL: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Mbroni sajtin tuaj me mbrojtje të atypëratyshme nga kërcënime</a>

en: WordPress Multisite requires our All-in-One WP Migration Multisite Extension. Get it here:
sq_AL: Instancat WordPress Shumësajtësh lypin shtojcën tonë All-in-One WP Migration Multisite. Merreni këtu:

note: translators: Backups folder path. translators: Storage folder path.
en: Could not create <strong>%s</strong> folder. Please ensure the parent folder has read/write/execute permissions (0777).
sq_AL: S’u krijua dot dosja <strong>%s</strong>. Ju lutemi, sigurohuni se dosja mëmë ka leje leximi/shkrimi/ekzekutimi (0777).

note: translators: File name.
en: Could not create <strong>%s</strong> file. Please ensure the parent folder has read/write permissions.
sq_AL: S’u krijua dot kartela <strong>%s</strong>. Ju lutemi, sigurohuni se dosja mëmë ka leje leximi/shkrimi.

note: translators: Url
en: Your host restricts uploads to <strong>%s</strong>.
sq_AL: Streha juaj i kufizon ngarkimet deri në <strong>%s</strong>.

note: translators: 1: Admin url, 2: Url
en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%1$s" target="_blank">Save permalinks structure</a>.<br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Re-sign Oxygen Builder shortcodes</a>.<br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Review your migration experience</a>.<br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="%2$s" target="_blank">Protect your site with real-time threat protection</a>
sq_AL: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%1$s" target="_blank">Ruani strukturë permalidhjesh</a>.<br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Rinënshkruani kode të shkurtër Oxygen Builder</a>.<br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Shqyrtoni përvojën tuaj të migrimit</a>.<br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="%2$s" target="_blank">Mbroni sajtin tuaj me mbrojtje të atypëratyshme nga kërcënime</a>

note: translators: Url
en: » Permalinks are set to default. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Why?</a><br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Re-sign Oxygen Builder shortcodes</a>.<br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Review your migration experience</a>.<br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Protect your site with real-time threat protection</a>
sq_AL: » Permalidhjet janë vënë sipas parazgjedhjeve. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Why?</a><br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Rinënshkruani kode të shkurtër Oxygen Builder</a>.<br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Shqyrtoni përvojën tuaj të migrimit</a>.<br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Mbroni sajtin tuaj me mbrojtje të atypëratyshme nga kërcënime</a>

note: translators: Url
en: » Permalinks are set to default. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Why?</a><br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Review your migration experience</a>.<br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Protect your site with real-time threat protection</a>
sq_AL: » Permalidhjet janë vënë sipas parazgjedhjeve. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Pse?</a><br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Shqyrtoni përvojën tuaj të migrimit</a>.<br />
    				» <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Mbroni sajtin tuaj me mbrojtje të atypëratyshme nga kërcënime</a>

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Review your migration experience</a>.<br />
sq_AL: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/all-in-one-wp-migration?rate=5#postform" target="_blank">Shqyrtoni përvojën tuaj në migrim</a>.<br />

note: translators: Url
en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Save permalinks structure</a>.<br />
sq_AL: » <a class="ai1wm-no-underline" href="%s" target="_blank">Ruani strukturë permalidhjesh</a>.<br />

en: Hints
sq_AL: Ndihmëza

en: Use this screen to export your database, media, themes, and plugins into one .wpress file. Later, import that file to another WordPress site.
sq_AL: Përdoreni këtë skenë për të eksportuar bazën tuaj të të dhënave, media, tema dhe shtojca në një kartelë .wpress. Më vonë, importojeni atë kartelë te një sajt tjetër WordPress.

en: Search for
sq_AL: Kërko për

en: Export Site To
sq_AL: Eksporto Sajt Te

en: Exclude database (sql)
sq_AL: Përjashtoni bazë të dhënash (sql)

en: Exclude plugins (files)
sq_AL: Përjashtoni kartela (kartela)

en: Exclude must-use plugins (files)
sq_AL: Përjashtoni shtojca <em>must-use</em> (kartela)

en: Exclude themes (files)
sq_AL: Përjashtoni tema (kartela)

en: Exclude media library (files)
sq_AL: Përjashtoni mediatekë (kartela)

en: Exclude post revisions
sq_AL: Përjashtoni rishikime postimesh

en: Exclude spam comments
sq_AL: Përjashtoni komente mesazh të padëshiruar

en: I agree to let All-in-One WP Migration use my <strong>email</strong> to respond to my request. <a href="https://www.iubenda.com/privacy-policy/946881" target="_blank">Privacy policy</a>
sq_AL: Pajtohem për ta lënë “All-in-One WP Migration” të përdorë <strong>email</strong>-in tim për t’iu përgjigjur pyetjeve të mia. <a href="https://www.iubenda.com/privacy-policy/946881" target="_blank">Rregulla privatësie</a>

en: Describe your issue or feedback...
sq_AL: Përshkruani problemin tuaj, ose jepni përshtypje…

en: Email address
sq_AL: Adresë email

en: I need help
sq_AL: Më duhet ndihmë

en: I have an idea
sq_AL: Kam një ide

en: No backups found. Create a new one?
sq_AL: S’u gjetën kopjeruajtje. Të krijohet një e re?

en: Over 2GB
sq_AL: Mbi 2GB

en: Click to label this backup
sq_AL: Klikoni që t’i caktoni një etiketë kësaj kopjeruajtjeje

en: Archive unpacked.
sq_AL: Arkivi u shpaketua.

en: Your server uses 32-bit PHP and cannot process files larger than 2GB. Please switch to 64-bit PHP and try again.
    						<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: Shërbyesi juaj përdor PHP 32-bit dhe s’mund të përpunojë kartela më të mëdha se 2GB. Ju lutemi, kaloni në PHP 64-bit dhe riprovoni.
    						<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: WordPress users prepared.
sq_AL: U përgatitën përdorues WordPress-i.

en: Preparing WordPress users...
sq_AL: Po gatiten përdorues WordPress…

note: translators: Error code.
en: An unknown error (code: %s) occurred during the file upload. The process cannot continue.
sq_AL: Ndodhi një gabim i panjohur (kod: %s) gjatë ngarkimit të kartelës. Procesi s’mund të vazhdojë.

en: A PHP extension blocked this file upload. The process cannot continue.
sq_AL: Këtë ngarkim kartele e bllokoi një zgjerim PHP. Procesi s’mund të vazhdojë.

en: Could not save the uploaded file. Please check file permissions and try again.
sq_AL: S’u ruajt dot kartela e ngarkuar. Ju lutemi, kontrolloni leje kartele dhe riprovoni.

en: No temporary folder is available on the server. The process cannot continue.
sq_AL: Te shërbyesi s’ka dosje të përkohshme. Procesi s’mund të vazhdojë.

en: The uploaded file is too large for this server. The process cannot continue.
sq_AL: Kartela e ngarkuar është shumë e madhe për këtë shërbyes. Procesi s’mund të vazhdojë.

note: translators: Error message.
en: Could not upload the file because %s. The process cannot continue.
sq_AL: S’u ngarkua dot kartela, ngaqë %s. Procesi s’mund të vazhdojë.

en: Invalid file type. Please ensure your file is a <strong>.wpress</strong> backup created with All-in-One WP Migration.
    						<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: Lloj i pavlefshëm kartele. Ju lutemi, sigurohuni se kartela juaj është një kopjeruajtje <strong>.wpress</strong> e krijuar me All-in-One WP Migration.
    						<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: The uploaded file is missing a temporary path. The process cannot continue.
sq_AL: Kartelës së ngarkuar i mungon një shteg i përkohshëm. Procesi s’mund të vazhdojë.

en: The uploaded file is missing an error code. The process cannot continue.
sq_AL: Kartelës së ngarkuar i mungon një kod gabimi. Procesi s’mund të vazhdojë.

en: No file was uploaded. Please select a file and try again.
sq_AL: S’u ngarkua ndonjë kartelë. Ju lutemi, përzgjidhni një kartelë dhe riprovoni.

en: WordPress permalinks settings retrieved.
sq_AL: U morën rregullime permalidhjesh WordPress.

en: WordPress options prepared.
sq_AL: Mundësitë WordPress u përgatitën.

en: Preparing WordPress options...
sq_AL: Po përgatiten mundësi WordPress…

en: Mu-plugins activated.
sq_AL: U aktivizuan shtojca <em>Must-Use</em>.

en: WordPress files gathered.
sq_AL: U grumbulluan kartela WordPress.

en: Gathering WordPress files...
sq_AL: Po grumbullohen kartela WordPress…

en: Database restored.
sq_AL: Baza e të dhënave u rikthye.

note: translators: Unlimited extension url.
en: Importing this file will only replace matching content. Other items stay unchanged.
    					Need a full reset first? Try Reset Hub in our <a href="%s" target="_blank">Unlimited Extension</a>.<br />
    					Ensure you have a current backup. Proceed?
sq_AL: Importimi i kësaj kartele vetëm do të zëvendësojë lëndën përkatëse. Objekte të tjera mbesin të pandryshuar.
    					Ju duhet një rikthim i plotë së pari? Provoni “Reset Hub” në <a href="%s" target="_blank">Unlimited Extension</a> tonin.<br />
    					Sigurohuni se keni një kopjeruajtje të tanishme. Të vazhdohet?

note: translators: Unlimited extension url.
en: Importing this file will only replace matching content. Other items stay unchanged.
    					Need a full reset first? Try Reset Hub in our Unlimited Extension (%s).
    					Ensure you have a current backup. Proceed?
sq_AL: Importimi i kësaj kartele do të zëvendësojë vetëm lëndën përkatëse. Objekte të tjera mbesin të pandryshuara.
    					Ju duhet një rikthim i plotë së pari? Provoni “Try Reset Hub” te Zgjerimi ynë i Pakufizuar (%s).
    					Sigurohuni se keni një kopjeruajtje të tanishme. Të vazhdohet?

en: The decryption password is not valid. The process cannot continue.
sq_AL: Fjalëkalimi i fshehtëzimit s’është i vlefshëm. Procesi s’mund të vazhdojë.

en: Decryption password validated.
sq_AL: U vlerësua fjalëkalim shfshehtëzimesh.

en: Blogs prepared.
sq_AL: U përgatitën blogje.

en: Could not import a WordPress Network into a single WordPress site. The process cannot continue. Please check your import settings.
sq_AL: S’u importua dot një Rrjet WordPress në një sajt njësh WordPress. Procesi s’mund të vazhdojë. Ju lutemi, kontrolloni rregullimet tuaja të importimit.

en: The archive must contain at least one WordPress site. The process cannot continue. Please check your export settings.
sq_AL: Arkivi duhet të përmbajë të paktën një sajt WordPress. Procesi s’mund të vazhdojë. Ju lutemi, kontrolloni rregullimet tuaja të eksportimit.

en: The archive must contain only a single WordPress site. The process cannot continue. Please revisit your export settings.
sq_AL: Arkivi duhet të përmbajë vetëm një sajt njësh WordPress. Procesi s’mund të vazhdojë. Ju lutemi, rishihni rregullimet tuaja të eksportimit.

en: Theme files gathered.
sq_AL: U grumbulluan kartela temash.

en: Gathering theme files...
sq_AL: Po grumbullohen kartela teme…

en: Database tables gathered.
sq_AL: U grumbulluan kartela baze të dhënash.

en: Gathering database tables...
sq_AL: Po grumbullohen tabela baze të dhënash…

en: Plugin files gathered.
sq_AL: U grumbulluan kartela shtojcash.

en: Gathering plugin files...
sq_AL: Po grumbullohen kartela shtojcash…

en: Media files gathered.
sq_AL: U grumbulluan kartela media.

en: Gathering media files...
sq_AL: Po grumbullohen kartela media…

en: Content files gathered.
sq_AL: Po grumbullohen kartela lënde.

en: Gathering content files...
sq_AL: Po grumbullohen kartela lënde…

en: Database exported.
sq_AL: U eksportua bazë të dhënash.

en: Database archived.
sq_AL: U arkivua bazë të dhënash.

en: Configuration prepared.
sq_AL: U përgatit formësimi.

en: Configuration archived.
sq_AL: U arkivua formësimi.

en: Checking for compatibility...
sq_AL: Po kontrollohen për përputhshmëri…

en: Export file created.
sq_AL: U krijua kartelë eksportimi.

en: Creating export file...
sq_AL: Po krijohet kartelë eksportimi…

note: translators: Error message.
en: An error occurred while submitting your request: %s
sq_AL: Ndodhi një gabim teksa parashtrohej kërkesa juaj: %s

en: Please check the consent box so we can use your email to respond to you.
sq_AL: Ju lutemi, i vini shenjë kutizës së pranimit, që të mund ta përdorim email-in tuaj për t’ju përgjigjur.

en: Please describe your issue or feedback.
sq_AL: Ju lutemi, përshkruani problemin tuaj, ose përshtypjet.

en: Please select a feedback type.
sq_AL: Ju lutemi, përzgjidhni një lloj përshtypjesh.

en: Please enter a valid email address.
sq_AL: Ju lutemi, jepni një adresë email të vlefshme.

note: translators: 1: Extension name, 2: Plugins update page.
en: <strong>%1$s</strong> is out of date. You must <a href="%2$s">update this extension</a> before using it.<br />
sq_AL: <strong>%1$s</strong> është i papërditësuar. Duhet ta <a href="%2$s">përditësoni këtë zgjerim</a>, para se ta përdorni.<br />

note: translators: Extension name.
en: %s is out of date. Please update this extension before using it.
sq_AL: %s është i papërditësuar. Ju lutemi, përditësojeni këtë zgjerim, para se ta përdorni.

en: Please enter a password to restore the backup
sq_AL: Që të rikthehet kopjeruajtja, jepni një fjalëkalim

en: Could not download backup
sq_AL: S’u shkarkua dot kopjeruajtje

en: Could not read backup content
sq_AL: S’u lexua dot lëndë kopjeruajtjeje

note: translators: Disk space to free up.
en: Not enough disk space.<br />
     					Free up %s before restoring.
sq_AL: S’ka hapësirë të mjaftueshme te disku.<br />
     					Lironi %s, para rikthimit.

note: translators: 1: Link to Unlimited extension.
en: "Restore" functionality is available in our <a href="%s" target="_blank">Unlimited Extension</a>.<br /> If you would rather go the manual route, you can still restore by downloading your backup and using "Import from file".
sq_AL: Funksioni “Rikthejeni” është pjesë e <a href="%s" target="_blank">Unlimited Extension</a> tonë.<br /> Nëse më mirë do të ndërmerrnit rrugën për ta bërë dorazi, mundeni ende ta riktheni duke e shkarkuar kopjeruajtjen tuaj dhe duke përdorur “Importo prej kartele”.

en: Could not stop the import. Please refresh and try again
sq_AL: S’u ndal dot importimi. Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni

en: Could not prepare blogs on import. Please refresh and try again
sq_AL: S’u përgatitën dot blogjet gjatë importimit. Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni

en: Could not confirm the import. Please refresh and try again
sq_AL: S’u ripohua importimi. Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni

en: Could not start the import. Please refresh and try again
sq_AL: S’u nis dot importimi. Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni

en: Could not stop the export. Please refresh and try again
sq_AL: S’u ndal dot eksportim. Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni

en: Could not run the export. Please refresh and try again
sq_AL: S’u krye dot eksportimi. Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni

en: Could not start the export. Please refresh and try again
sq_AL: S’u nis dot eksportimi. Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni

note: translators: Disk space to free up.
en: Not enough disk space.<br />
     					Free up %s before importing.
sq_AL: S’ka hapësirë të mjaftueshme te disku.<br />
     					Lironi %s, para importimit.

en: Invalid file type. Please ensure that your file is a <strong>.wpress</strong> file created with All-in-One WP Migration.
    					<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: Lloj i pavlefshëm kartele. Ju lutemi, sigurohuni se kartela juaj është një kopjeruajtje <strong>.wpress</strong> e krijuar me All-in-One WP Migration.
    					<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

note: translators: 1: Link to Unlimited extension, 2: Link to how to article.
en: Your file exceeds the upload limit set by your host web server.<br />%1$s<br />%2$s
sq_AL: Kartela juaj tejkalon kufirin e ngarkimeve të vendosur nga shërbyesi i strehimit tuaj web.<br />%1$s<br />%2$s

en: Upload failed
sq_AL: Ngarkimi dështoi

en: Upload failed - connection lost or timeout. Try uploading the file again.
sq_AL: Ngarkimi dështoi - humbi lidhja, ose asaj i mbaroi koha. Provoni ta ringarkoni kartelën.

en: Stopping the import, please wait...
sq_AL: Po ndalet importimi, ju lutemi, pritni…

en: Could not stop the import. Please refresh and try again.
sq_AL: S’u ndal dot importimi. Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni.

en: Could not prepare blogs for import. Please refresh and try again.
sq_AL: S’u përgatitën dot blogjet në importim. Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni.

en: Could not check the decryption password. Please refresh and try again.
sq_AL: S’u kontrollua dot fjalëkalimi i shfshehtëzimit. Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni.

en: Could not confirm the import. Please refresh and try again.
sq_AL: S’u ripohua dot importimi. Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni.

en: Could not start the import. Please refresh and try again.
sq_AL: S’u nis dot importimi. Rifreskoni faqen dhe riprovoni.

en: Are you sure you want to stop the import?
sq_AL: Jeni i sigurt se doni të ndalet importimi?

note: translators: Link to how to article. translators: Url
en: If you prefer a manual fix, follow our step-by-step guide on <a href="%s" target="_blank">raising your upload limit</a>.
sq_AL: Nëse parapëlqeni një ndreqje dorazi, ndiqni udhërrëfyesin tonë të hollësishëm rreth <a href="%s" target="_blank">rritjes së kufirit të ngarkimeve</a>.

note: translators: Link to Unlimited extension. translators: Url
en: Our <a href="%s" target="_blank">Unlimited Extension</a> bypasses this!
sq_AL: <a href="%s" target="_blank">Unlimited Extension</a> ynë e anashkalon këtë!

note: translators: 1: Max upload file size.
en: Your file exceeds the <strong>%1$s</strong> upload limit set by your host.<br />%2$s<br />%3$s
sq_AL: Kartela juaj tejkalon kufirin prej <strong>%1$s</strong> për ngarkimet, të caktuar nga streha juaj.<br />%2$s<br />%3$s

en: Could not download file
sq_AL: S’u shkarkua dot kartelë

en: Stopping the export, please wait...
sq_AL: Po ndalet eksportimi, ju lutemi, pritni…

en: Could not stop the export. Please refresh and try again.
sq_AL: S’u ndal dot eksportimi. Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni.

en: Could not run the export. Please refresh and try again.
sq_AL: S’kryhet dot eksportimi. Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni.

en: Could not start the export. Please refresh and try again.
sq_AL: S’u nis dot eksportimi. Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe riprovoni.

en: Are you sure you want to stop the export?
sq_AL: Jeni i sigurt se doni të ndalet eksportimi?

en: Thank you! We have received your request and will be in touch soon.
sq_AL: Faleminderit! E morëm kërkesën tuaj dhe do të lidhemi së shpejti.

en: Import failed
sq_AL: Importimi dështoi

note: translators: Error message.
en: Import failed: %s
sq_AL: Importimi dështoi: %s

note: translators: 1: Error code, 2: Error message.
en: Import failed (database error). Code: %1$s. %2$s
sq_AL: Importimi dështoi (gabim baze të dhënash). Kod: %1$s. %2$s

note: translators: 1: Error code, 2: Error message.
en: Import failed. Code: %1$s. %2$s
sq_AL: Importimi dështoi. Kod %1$s. %2$s

en: Export failed
sq_AL: Eksportimi dështoi

note: translators: 1: Error message.
en: Export failed: %s
sq_AL: Eksportimi dështoi: %s

note: translators: 1: Error code, 2: Error message.
en: Export failed (database error). Code: %1$s. Message: %2$s
sq_AL: Eksportimi dështoi (gabim baze të dhënash). Kod: %1$s. Mesazh: %2$s

en: Could not list the backup content. Please ensure the backup file is accessible and not corrupted.
sq_AL: S’u paraqit dot lënda e kopjeruajtjes. Ju lutemi, sigurohuni se kartela e kopjeruajtes mund të përdoret dhe s’është e dëmtuar.

en: Could not decrypt data. The process cannot continue.
sq_AL: S’u shfshehtëzuan dot të dhëna. Procesi s’mund të vazhdojë.

en: Could not obtain cipher length. The process cannot continue.
sq_AL: S’u mor dot gjatësi shifre. Procesi s’mund të vazhdojë.

en: Could not encrypt data. The process cannot continue.
sq_AL: S’u fshehtëzuan dot të dhëna. Procesi s’mund të vazhdojë.

en: Could not generate random bytes. The process cannot continue.
sq_AL: S’u prodhuan dot bajte kuturu. Procesi s’mund të vazhdojë.

en: Could not authenticate the secret key. The process cannot continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-secret-key/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’u bë dot mirëfilltësimi i kyçit të fshehtë. Procesi s’mund të vazhdojë. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-secret-key/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

note: translators: 1: Meta data stream URI.
en: Could not get current pointer position of %s. The process cannot continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’u mor dot pozicioni i tanishëm i treguesit për %s. Procesi s’mund të vazhdojë. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/php-32bit/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

note: translators: 1: Meta data stream URI.
en: Could not read file: %s. The process cannot continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’u lexua dot kartelë: %s. Procesi s’mund të vazhdojë. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

note: translators: 1: Meta data stream URI.
en: Out of disk space. Could not write to: %s. The process cannot continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/out-of-disk-space/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’ka hapësirë në disk. S’u shkrua dot te: %s. Procesi s’mund të vazhdojë. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/out-of-disk-space/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

note: translators: 1: Meta data stream URI.
en: Could not write to: %s. The process cannot continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’u shkrua dot te: %s. Procesi s’mund të vazhdojë. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

note: translators: 1: File path, 2: mode
en: Could not open %1$s with mode %2$s. The process cannot continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’u hap dot %1$s me mënyrën %2$s. Procesi s’mund të vazhdojë. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Your archive file name contains invalid characters: < > : " | ? * \0. It must not include these characters. The process cannot continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-name/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: Emri i kartelës tuaj arkiv përmban shenja të pavlefshme: < > : " | ? * \0. S’duhet të përmbajë të tilla. Procesi s’mund të vazhdojë. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-name/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Could not locate the archive path. The process cannot continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’u lokalizua dot shtegu i arkivit. Procesi s’mund të vazhdojë. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-archive-path/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Your storage directory name contains invalid characters: < > : " | ? * \0. It must not include these characters. The process cannot continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-name/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: Emri i drejtorisë suaj të depozitimeve përmban shenja të pavlefshme: < > : " | ? * \0. S’duhet të përmbajë të tilla. Procesi s’mund të vazhdojë. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-name/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Could not locate the storage path. The process cannot continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-path/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: S’u lokalizua dot shtegu i depozitës. Procesi s’mund të vazhdojë. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-storage-path/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

note: Description of the plugin
en: All-in-One WP Migration makes moving your entire WordPress site simple. Export or import your database, media, plugins, and themes with just a few clicks.
sq_AL: All-in-One WP Migration e bën të thjeshtë lëvizjen e sajtit tuaj WordPress. Eksportoni ose importoni me vetëm pak klikime bazën tuaj të të dhënave, media, shtojca dhe tema.

en: View Error Log
sq_AL: Shihni Regjistër Gabimesh

en: Invalid archive file type. Only .wpress files are allowed. The process cannot continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-type/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: Lloj i pavlefshëm kartele arkiv. Lejohen vetëm kartela .wpress. Procesi s’mund të vazhdojë. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-type/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

note: translators: 1: Archive title, 2: File name, 3: Archive title, 4: File size.
en: <a href="#" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-direct-download" title="%1$s" download="%2$s">
    							<span>Download %3$s</span>
    							<em>Size: %4$s</em>
    							</a>
sq_AL: <a href="#" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-direct-download" title="%1$s" download="%2$s">
    							<span>Shkarkojeni %3$s</span>
    							<em>Madhësi: %4$s</em>
    							</a>

en: Reset Hub Demo
sq_AL: Demonstrim për Qendër Rikthimi Te Parazgjedhjet

en: Upgrade to Premium
sq_AL: Përmirësojeni me versionin Me Pagesë

en: Please note, the features displayed below are part of an image showcasing the potential of Reset Hub in its Premium version. To activate and enjoy these advanced features, <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" title="Upgrade to Premium" target="_blank">upgrade to Premium now</a>! Elevate your website management experience with these exclusive functionalities and priority support.
sq_AL: Ju lutemi, kini parasysh se, veçoritë e shfaqura më poshtë janë pjesë e një figure që shfaq potencialin për Qendër Rikthimi Te Parazgjedhjet në versionin e vet Me Pagesë. Për të aktivizuar dhe shijuar këto veçori të thelluara, <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" title="Upgrade to Premium" target="_blank">përmirësojeni që tani me versionin Me Pagesë</a>! Shpjereni më lart administrimin e sajtit tuaj, me këto funksione ekskluzive dhe asistencë me përparësi.

en: Experience Full Functionality with Premium!
sq_AL: Shijoni Funksionim të Plotë, me versionin Me Pagesë!

en: Star
sq_AL: Yll

en: Reset Hub
sq_AL: Qendër Rikthimi Te Parazgjedhjet

en: Premium
sq_AL: Me Pagesë

en: Leverage the simplicity of Dropbox for your backup needs. Direct your scheduled backups to be stored in Dropbox. It's secure, straightforward, and keeps your backups at your fingertips.
sq_AL: Shfrytëzoni thjeshtësinë e Dropbox-it për nevojat tuaja për kopjeruajtje. Drejtojini kopjeruajtjet tuaja të planifikuara të depozitohen në Dropbox. Është e siguruar, e drejtpërdrejtë dhe i mban kopjeruajtjet tuaja më majë të gishtave.

en: Tailor your backup schedules to fit the complexity of your WordPress Multisite. Choose to export the entire network or only a selection of subsites according to your requirements. Effortless management for even the most intricate site networks.
sq_AL: Përshtatni planifikimin e kopjeruajtjeve tuaja, që të përkojnë me shkallën e ndërlikimit të instalimit tuaj WordPress Shumësajtësh. Zgjidhni të eksportoni krejt rrjetin, ose vetëm një përzgjedhje nënsajtesh në përputhje me kërkesat tuaja. Administrim pa mundim, madje dhe për rrjetet më të ndërlikuar sajtesh.

en: We've got you covered with an array of supported storage providers. Whether you prefer Box, Amazon S3, WebDav or something else, you can choose the one that fits your needs best. Secure your backups exactly where you want them.
sq_AL: Ju mbulojmë me një gamë furnizuesish depozitimi. Qoftë kur parapëlqeni Box, Amazon S3, WebDav, apo diçka tjetër, mund të zgjidhni një që plotëson më mirë nevojat tuaja. Siguroni kopjeruajtjet tuaja mu atje ku i doni.

en: Enjoy the flexibility of FTP storage. Direct your scheduled backups to your own FTP server. You'll have full control over your data, providing you with a versatile and private storage solution.
sq_AL: Shfrytëzoni zhdërvjelltësinë e depozitës tuaj FTP. Drejtojini kopjeruajtjet tuaja të planifikuara për te shërbyesi juaj FTP. Do të keni kontroll të plotë mbi të dhënat tuaja, duke ju dhënë një zgjidhje të shumanshme dhe private për depozitimin.

en: Harness the power of OneDrive for your backups. Set up your scheduled backups to be saved directly in your OneDrive. It's secure, integrated with your Microsoft account, and keeps your data readily accessible.
sq_AL: Shfrytëzoni për kopjeruajtjet fuqinë e OneDrive-it. Ujdisni kopjeruajtjet tuaja të planifikuara, që të ruhen drejt e te OneDrive-i juaj. Është e siguruar, e integruar me llogarinë tuaj Microsoft dhe i mban të dhënat tuaja gati për t’i përdorur.

en: Benefit from the robustness of Google Drive. Schedule your backups to be saved directly to your Google Drive account. Simple, secure, and integrated into a platform you already use.
sq_AL: Përfitoni nga fortësia e Google Drive-it. Vini në plan kopjeruajtjet tuaja të ruhen drejtpërdrejt te llogaria juaj Google Drive. E thjeshtë, e siguruar dhe e integruar në një platformë që e përdorni tashmë.

en: Manage your storage effectively with our flexible retention settings. Decide how many backups you want to keep at a time. Old backups are automatically cleared, keeping your storage neat and efficient.
sq_AL: Administroni me efikasitet depozitën tuaj, me rregullimet tona të zhdërvjellëta të mbajtjes. Vendosni se sa kopjeruajtje dëshironi të mbahen gjatë një kohe të caktuar. Kopjeruajtjet e vjetra spastrohen vetvetiu, duke e mbajtur depozitën tuaj të pastër dhe efikase.

en: Retention settings
sq_AL: Rregullime mbajtjeje

en: Stay informed, not overwhelmed. Tailor your notification preferences to get updates that matter to you. Whether it's the status of each backup, or just critical alerts, control what you want to be notified about.
sq_AL: Jini në dijeni, pa u përmbytur me informacion. Ujdisni parapëlqimet tuaja për njoftime, që të merrni përditësime që kanë vlerë për ju. Qoftë kur bëhet fjalë për gjendjen e secilës kopjeruajtje, se thjesht për sinjalizime kritike, kontrolloni se për çfarë doni të njoftoheni.

en: Notification settings
sq_AL: Rregullime njoftimesh

en: Never worry about forgetting to back up your site again. Choose from various scheduling options, from daily to monthly, and we'll automate the rest. Backups happen like clockwork, giving you peace of mind and a solid safety net
sq_AL: Mos u shqetësoni më se mos harroni të kopjeruani sajtin tuaj. Zgjidhni një prej mundësive të larmishme të planifikimit, nga të përditshme në të përmuajshme dhe ne do të automatizojmë pjesën e mbetur. Kopjeruajtjet kryhen si me sahat, duke ju lënë me mendje të fjetur dhe dhënë një rrjet solid sigurie

en: Enable this feature
sq_AL: Aktivizoje këtë veçori

en: Backup scheduler
sq_AL: Planifikues kopjeruajtjesh

en: Multisite Schedules
sq_AL: Vënie Në Plan Në Instalime Shumësajtëshe

en: More Storage Providers
sq_AL: Më Tepër Shërbime Depozitimi

en: FTP Storage
sq_AL: Depozitim FTP

en: OneDrive Storage
sq_AL: Depozitim OneDrive

en: Dropbox Storage
sq_AL: Depozitim Dropbox

en: Google Drive Storage
sq_AL: Depozitim Google Drive

en: Retention Settings
sq_AL: Rregullime Mbajtjeje

en: Notification Settings
sq_AL: Rregullime Njoftimesh

en: Backup Scheduler
sq_AL: Planifikues Kopjeruajtjesh

en: Schedules
sq_AL: Vënie Në Plan

en: Backup is encrypted. Please provide decryption password:
sq_AL: Kopjeruajtja është e fshehtëzuar. Ju lutemi, jepni fjalëkalimin e shfshehtëzimit:

en: Password-protect and encrypt backups
sq_AL: Kopjeruajtje të mbrojtura me fjalëkalim dhe të fshehtëzuara

en: A password is required
sq_AL: Lypset një fjalëkalim

en: Encrypt this backup with a password
sq_AL: Fshehtëzojeni këtë kopjeruajtje me një fjalëkalim

en: Importing an encrypted backup is not supported on this server. The process cannot continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/unable-to-encrypt-and-decrypt-backups/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: Në këtë shërbyes s’mbulohet importim kopjeruajtjeje të fshehtëzuar. Procesi s’mund të vazhdojë. n<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/unable-to-encrypt-and-decrypt-backups/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: The passwords do not match
sq_AL: Fjalëkalimet s’përputhen

en: Repeat the password
sq_AL: Rijepni fjalëkalimin

en: Submit
sq_AL: Parashtroje

en: Please enter a password to import the file
sq_AL: Ju lutemi, jepni një fjalëkalim të importohet kartela

en: The backup is encrypted
sq_AL: Kopjeruajtja është e fshehtëzuar

en: List
sq_AL: Listë

en: Show backup content
sq_AL: Shfaq lëndë kopjeruajtjeje

en: Downloading is not possible because backups directory is not accessible.
sq_AL: Shkarkimi s’është i mundur, ngaqë s’hyhet dot te drejtoria e kopjeruajteve.

en: Reading...
sq_AL: Po lexohet…

en: List the content of the backup
sq_AL: Radhit lëndën e kopjeruajtjes

en: Error
sq_AL: Gabim

en: More
sq_AL: Më tepër

note: translators: 1: Number of backups. translators: Number of backups.
en: You have %d backups
sq_AL: Keni %d kopjeruajtje

note: translators: 1: Number of backups. translators: Number of backups. translators: Numbers of backups.
en: You have %d backup | You have %d backups
sq_AL[0]: Keni %d kopjeruajtje
sq_AL[1]: Keni %d kopjeruajtje

note: translators: 1: Error message.
en: Error: %s
sq_AL: Gabim: %s

note: translators: 1: Number of files, 2: Progress.
en: Archiving %1$d theme files...<br />%2$d%% complete
sq_AL: Po arkivohen %1$d kartela temash…<br />%2$d%% e plotësuar

en: Contact Support
sq_AL: Lidhuni Me Asistencën

en: Retrieving WordPress permalinks settings...
sq_AL: Po merren rregullime permalidhjesh WordPress…

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://theme-fusion.com/documentation/avada/installation-maintenance/important-update-information/#clear-caches" target="_blank">Reset Avada Fusion Builder cache</a>.<br />
sq_AL: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://theme-fusion.com/documentation/avada/installation-maintenance/important-update-information/#clear-caches" target="_blank">Zero fshehtinën për Avada Fusion Builder</a>.<br />

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Re-sign Oxygen Builder shortcodes</a>.<br />
sq_AL: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Rinënshkruani kode të shkurtër Oxygen Builder</a>.<br />

en: » Permalinks are set to default. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Why?</a><br />
sq_AL: » Permalidhjet janë ujdisur sipas parazgjedhjeve. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Pse?</a><br />

en: Translate
sq_AL: Përkthejeni

note: translators: 1: Number of files, 2: Progress.
en: Archiving %1$d media files...<br />%2$d%% complete
sq_AL: Po arkivohen %1$d kartela media…<br />%2$d%% e plotësuar

note: translators: 1: Number of files, 2: Progress.
en: Archiving %1$d content files...<br />%2$d%% complete
sq_AL: Po arkivohen %1$d kartela lënde…<br />%2$d%% e plotësuar

en: I have enough disk space
sq_AL: Kam hapësirë të mjaftueshme disku

note: translators: 1: Source PHP version, 2: Target PHP version.
en: Your backup is from a PHP %1$s but the site that you are importing to is PHP %2$s.
    							This could cause the import to fail. Technical details: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/
sq_AL: Kopjeruajtja juaj është prej një instalimi me PHP %1$s, ndërsa sajti ku po importoni punon me PHP %2$s.
    							Kjo mund të sillte dështimin e importimit. Hollësi teknike: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/

en: Refreshing backup list...
sq_AL: Po rifreskohet listë kopjeruajtjesh…

note: translators: Storage path
en: <h3>Could not import site</h3>
    				<p>Please ensure the directory <strong>%s</strong> has read/write permissions.</p>
    				<p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
sq_AL: <h3>Sajti s’u importua dot</h3>
    				<p>Ju lutemi, sigurohuni se drejtoria <strong>%s</strong> ka leje leximi/shkrimi.</p>
    				<p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Hollësi teknike</a></p>

note: translators: Storage path.
en: <h3>Could not export site</h3>
    				<p>Please ensure the directory <strong>%s</strong> has read/write permissions.</p>
    				<p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
sq_AL: <h3>Sajti s’u eksportua dot</h3>
    				<p>Ju lutemi, sigurohuni se drejtoria <strong>%s</strong> ka leje leximi/shkrimi.</p>
    				<p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Hollësi teknike</a></p>

note: translators: Backups path
en: <h3>Could not restore site</h3>
    				<p>Please ensure the directory <strong>%s</strong> has read/write permissions.</p>
    				<p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
sq_AL: <h3>Sajti s’u rikthye dot</h3>
    				<p>Ju lutemi, sigurohuni se drejtoria <strong>%s</strong> ka leje leximi/shkrimi.</p>
    				<p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Hollësi teknike</a></p>

en: Your current profile role does not have Export/Import capabilities enabled.
    				<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/how-to-add-import-and-export-capabilities-to-wordpress-users/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: Roli i tanishëm i profilit tuaj nuk ka të aktivizuara aftësitë Eksport/Import.
    				<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/how-to-add-import-and-export-capabilities-to-wordpress-users/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: To choose a file please go inside the link and click on the browse button.
sq_AL: Për të zgjedhur një kartelë, ju lutemi, shkoni brenda lidhjes dhe klikoni mbi butonin e shfletimit.

en: Finish
sq_AL: Përfundoje

en: Please ensure your file was created with the All-in-One WP Migration plugin.
    							<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: Ju lutemi, sigurohuni se kartela juaj qe krijuar me shtojcën All-in-One WP Migration.
    							<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: The archive file appears to be corrupted. Follow <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/corrupted-archive/" target="_blank">this article</a> for possible fixes.
sq_AL: Kartela arkiv duhet të jetë e dëmtuar. Ndiqni <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/corrupted-archive/" target="_blank">këtë artikull</a> për ndreqje të mundshme.

note: translators: 1: Source PHP version, 2: Target PHP version.
en: Your backup is from a PHP %1$s but the site that you are importing to is PHP %2$s. This could cause the import to fail. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Technical details</a>
sq_AL: Kopjeruajtja juaj është prej një PHP %1$s, por sajti në të cilin po importoni është nën PHP %2$s. Kjo mund të sjellë dështimin e importimit. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Hollësi teknike</a>

en: Drag & Drop a backup to import it
sq_AL: Merreni & Vëreni një kopjeruajtje që të importohet

note: translators: 1: Progress, 2: Number of records.
en: Exporting database...<br />%1$d%% complete<br />%2$s records saved
sq_AL: Po eksportohet bazë të dhënash…<br />%1$d%% e plotësuar<br />%2$s zëra të ruajtur

en: Backup restore requires the Unlimited extension. <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Get it here</a>
sq_AL: Rikthimi i një kopjeruajtjeje mund të kryhet përmes zgjerimit Unlimited. <a href="https://servmask.com/products/unlimited-extension" target="_blank">Merreni nga këtu</a>

en: All-in-One WP Migration Command
sq_AL: Urdhër All-in-One WP Migration

en: Preparing to export...
sq_AL: Po përgatitet për eksport…

note: translators: Human time diff
en: %s ago
sq_AL: %s më parë

en: Your purchase ID is invalid. Please <a href="mailto:support@servmask.com">contact us</a>.
sq_AL: ID-ja juaj e blerjes është e pavlefshme. Ju lutemi, <a href="mailto:support@servmask.com">lidhuni me ne</a>.

en: Are you sure you want to delete this backup?
sq_AL: Jeni i sigurt se doni të fshihet kjo kopjeruajtje?

en: Please do not close this browser window or your import will fail
sq_AL: Ju lutemi, mos e mbyllni këtë dritare shfletuesi, përndryshe importimi juaj do të dështojë

en: Continue
sq_AL: Vazhdo

en: Proceed
sq_AL: Bëje

en: Stop import
sq_AL: Ndale importimin

en: Stop export
sq_AL: Ndale eksportimin

en: Close
sq_AL: Mbylle

en: Preparing configuration...
sq_AL: Po përgatitet formësim…

note: translators: Progress.
en: Archiving configuration...<br />%d%% complete
sq_AL: Po arkivohet formësimi…<br />%d%% e plotësuar

note: translators: Progress.
en: Unpacking archive...<br />%d%% complete
sq_AL: Po shpaketohet arkivi…<br />%d%% e plotësuar

note: translators: Progress.
en: Archiving database...<br />%d%% complete
sq_AL: Po arkivohet bazë të dhënash…<br />%d%% e plotësuar

note: translators: Progress.
en: Restoring database...<br />%d%% complete
sq_AL: Po rikthehet bazë të dhënash…<br />%d%% e plotësuar

en: Preparing to import...
sq_AL: Po përgatitet për importim…

en: Monthly
sq_AL: Mujore

en: Weekly
sq_AL: Javore

en: Activating mu-plugins...
sq_AL: Po aktivizohen mu-plugins…

en: Do <strong>not</strong> replace email domain (sql)
sq_AL: <strong>Mos</strong> zëvendëso përkatësi email-esh (sql)

en: Preparing blogs...
sq_AL: Po përgatiten blogje…

en: There is an update available. To update, you must enter your
sq_AL: Ka të gatshëm një përditësim. Që të përditësohet, duhet të jepni

en: Discard
sq_AL: Hidheni tej

en: Save
sq_AL: Ruaje

en: here
sq_AL: këtu

en: Don't have a Purchase ID? You can find your Purchase ID
sq_AL: S’keni ID Blerjeje? ID-në tuaj të Blerjes mund ta gjeni

en: Purchase ID
sq_AL: ID Blerje

en: To update your plugin/extension to the latest version, please fill your Purchase ID below.
sq_AL: Që shtojca/zgjerimi juaj të përditësohet me versioni e fundit, ju lutemi, plotësoni më poshtë ID-në tuaj të Blerjes.

en: Enter your Purchase ID
sq_AL: Jepni ID-në tuaj të Blerjes

en: Check for updates
sq_AL: Kontrollo për përditësime

en: Import Site
sq_AL: Importoni Sajt

en: Import From
sq_AL: Importo Prej

en: Export Site
sq_AL: Eksporto Sajt

en: Once the file is successfully downloaded on your computer, you can import it to any of your WordPress sites.
sq_AL: Pasi kartela të jetë shkarkuar me sukses në kompjuterin tuaj, mund ta importoni te cilido prej sajteve tuaj WordPress.

en: Press "Export" button and the site archive file will pop up in your browser.
sq_AL: Shtypni butonin "Eksportoje" dhe kartela e arkivit të sajtit do të shfaqet te shfletuesi juaj.

en: In the advanced settings section you can configure more precisely the way of exporting.
sq_AL: Te ndarja për rregullime të mëtejshme mund të formësoni më saktë mënyrën e eksportimit.

en: Add
sq_AL: Shtoje

en: in the database
sq_AL: te baza e të dhënave

en: <another-text>
sq_AL: <tjetër-tekst>

en: Replace with
sq_AL: Zëvendësoje me

en: <text>
sq_AL: <tekst>

en: File
sq_AL: Kartelë

en: (click to expand)
sq_AL: (klikoni, që të zgjerohet)

en: Advanced options
sq_AL: Mundësi të mëtejshme

en: Cancel
sq_AL: Anuloje

en: Send
sq_AL: Dërgoje

en: Enter a password
sq_AL: Jepni një fjalëkalim

en: Leave Feedback
sq_AL: Jepni Përshtypjet

en: Create backup
sq_AL: Krijo kopjeruajtje

en: Delete
sq_AL: Fshije

en: Restore
sq_AL: Riktheje

en: Download
sq_AL: Shkarko

en: Size
sq_AL: Madhësi

en: Date
sq_AL: Datë

en: Name
sq_AL: Emër

en: Your site has been imported successfully!
sq_AL: ☺ Sajti juaj u importua me sukses!

note: translators: 1: Number of files, 2: Progress.
en: Restoring %1$d files...<br />%2$d%% complete
sq_AL: Po rikthehen %1$d kartela…<br />%2$d%% e plotësuar

en: Renaming export file...
sq_AL: Po riemërtohet kartela e eksportimit…

note: translators: 1: Number of files, 2: Progress.
en: Archiving %1$d plugin files...<br />%2$d%% complete
sq_AL: Po arkivohen %1$d kartela shtojce…<br />%2$d%% e plotësuar

en: Backups
sq_AL: Kopjeruajtje

en: Import
sq_AL: Importoje

en: Export
sq_AL: Eksportoje

en: Get multisite
sq_AL: Merreni për shumësajtësh
